menu_01
Úvodní stránka Rebel Bike
O společnosti Rebel Bike
Akce Rebel Bike
Půjčovna Rebel Bike
Jízdní kola, dětské vozíky, tažné tyče, prodej, stavba, servis, repase Rebel Bike
Fotogalerie a videogalerie Rebel Bike (1999 - 2011)
Bazar jizdních kol a komponentů Rebel Bike
Partneři a spolupracovníci Rebel Bike
Internetový obchod Rebel Bike
menu_11
Nadpis anketa
Proč nepoužívám jízdní kolo jako dopravní prostředek?
Celkem hlasovalo: 125627
Anketa paticka Nadpis fotogalerie
poslední vložená fotografie
Zdeněk Dokoupil a Tomáš Kvasnička na elektrokolech Orange Alpine 6e Factory na Singltreku pod Smrkem (podzim 2018)

počet fotografií: 31133

více
Fotogalerie paticka Nadpis anketa
Myslíte si, že je elektrokolo vhodné také na sportovní jízdu?
Celkem hlasovalo: 73297
Ano27465
Ne23676
Nevím22156
Anketa paticka Nadpis odkazy
Postav si svého Singulara!
Singular kalkulačka
vše o Singular Cycles
trvalý odkaz Singular Cycles
Cesky pohar patickaPůjčovna Rebel Bike, obecné informaceNadpis půjčovna
Půjčovna horských a skládacích kol, dětských vozíků, tažných tyčí a cyklosedaček
paticka Nadpis zboží z e-shopu
Teleskopické sedlovky Kind Shock
Kind Shock Drop Zone
Kind Shock Drop Zone R
Kind Shock Super Natural R
Zbozi z e-shopu paticka Nadpis návštěvnost

Top list

Navrcholu.cz


Seo Servis

Navstevnost paticka
space
Detail článku

Test pohonu Conti eBike System

24.11.2014

poslat e-mailem tisk

To co se ještě před pár lety zdálo nemožné, je dnes realita. Totiž elektrokola vhodná pro horskou a především pak terénní cyklistiku. Již v roce 2011 jsme na toto téma publikovali článek Terénní elektrokola mění podobu bikování. Není proto divu, že stále více světově známých výrobců, přichází s vlastním řešením středových pohonů.

Středový pohon Conti eBike System

Jedním z nich je i společnost Continental, světově známý výrobce pneumatik a cyklistických plášťů. Po více jak dvouletém vývoji a testování byl široké veřejnosti představený zcela nový středový pohon pod označením Conti eBike System.

Horské elektrokolo Comp MTB 27.5 Brose

V těchto dnech jsme dostali nabídku, která se jen těžko odmítá, totiž otestovat tento středový pohon. O to víc nás potěšil fakt, že je součástí zcela nového horského elektrokola Comp MTB 27.5 Brose české značky eTotem patřící společnosti Agentura Repro s.r.o. Ta pro nadcházející rok připravuje ucelenou řadu sportovních a horských elektrokol právě s pohonem Conti eBike System.

Tento krok není nikterak náhodný, ale spíše logický. Agentura Repro s.r.o. totiž již v roce 2012 přišla s vlasním řešením cenově dostupného středového pohonu, o kterém jsme psali v článcích Prototyp elektrokola eTotem Rocket a Prototyp elektrokola eTotem Adrenalin a který i nadále zůstává v nabídce pod označením eTotem.

Řada sportovních a horských elektrokol s pohonem Conti eBike System ponese označení Comp a "míři" do řad vyšší cenové skupiny. Je tedy určená pro "náročné" zákazníky, kteří zatouží po špičkovém středovém pohonu v kombinaci s kvalitními cyklo komponenty.

Pohonná jednotka

Pohonná jednotka má výkon 250W a kroutící moment až 50 Nm. Je vybavená rychlostním i torzním (tlakovým) senzorem, které 420 krát během jedné sekundy vysílají impulsy do řídící jednotky. Výsledkem je velmi harmonické a plynulé dávkování síly příšlapu.

Středový pohon Conti eBike System

Pro optimální funkci je důležité i samotné umístění pohonné jednotky. Jak je z výše uvedené fotografie vidět, pohonná jednotka plynule přechází do spodní rámové trubky. Kromě velmi povedené vizuální stránky tak bylo dosaženo maximální průchodnosti terénem.

Středový pohon Conti eBike System

Další zajímavostí je "vyosení" pohonné jednotky směrem doleva. Tím vznikl dostatečný prostor pro převodník (případně řemenici) a s tím přímo souvisí i dodržení správné "řetězové linky". Převodník je připevněný na čtyřramenný unašeč, který má standardní rozteč 104 mm. Toto důmyslné řešení rovněž umožnuje použítí dvou převodníků v kombinaci s přesmykačem. Záleží tak na samotném výrobci elektrokola pro jaké řešení se rozhodne.

Baterie a nabíječka

Jak už je obvyklé, sportovní a horská elektrokola mají baterii umístěnou na spodní rámové trubce. Ani v případě pohonu Conti eBike System tomu není jinak. Uchycení k rámu pomocí speciálního držáku je velmi pevné, baterie se za jízdy nijak nehýbe a ani "nevyluzuje" nežádoucí zvuky. Nechybí ani bezpečností zámek a LED diodový ukazatel stavu nabití baterie.

Středový pohon Conti eBike System (Li-Ion baterie do rámu o kapacitě 36V/11.25 Ah)

Pro úplnnost dodáme, že baterie obsahuje Li-Ion články a její kapacita je 36V/11.25 Ah, tedy 418 Wh. Ani v tomto případě se výrobce neodchyluje od vžitých standardů. Podle kapacity baterie je možné soudit, že nebude větší problém ujet na jedno nabití i 100 km.

Zobrazovací jednotka LCD Display

LCD displej je umístěný nad představcem, tedy uprostřed řidítek a je propojený s dálkovým ovladačem na levé straně řidítek. Jeho "smartphone design" respektuje moderní trendy.

Středový pohon Conti eBike System (LCD Display)

Kromě funkcí jako u běžného tachometru - aktuální rychlost, maximální rychlost, průměrná rychlost, ujeté denní kilometry a celkové kilometry si jezdec může vybrat ze čtyř režimů asistence. Samozřejmě nechybí ani režim pod označením "0", tedy zcela bez asistence pohonu. Pro úplnnost dodáváme, že ve spodní části LCD displeje je Mini USB port pro snadné propojení s PC.

Dálkový ovladač Ergon

Dálkový ovládač byl ve spolupráci se společností "Ergon" navržený tak, aby ovládání pohonu bylo maximálně snadné a zároveň pohodlné. Hlavním prvkem je "kolíbkový" přepínač, který jezdec ovládá palcem levé ruky. Na něj pak navazuje rukojeť comfortní rukojeť s pojistnými objímkami proti nechtěnému protočení.

Středový pohon Conti eBike Systém (dálkový ovladač Ergon)

Vysokou kvalitu dálkového ovladače Ergon potvrzuje i fakt, že získal prestižní ocenění Eurobike Award Gold 2014 a RedDot Design 2014.

Praktická zkušenost s pohonem Conti eBike System

Pohon jsme testovali v Jizerských horách převážně mimo asfaltové cesty. Nevynechali jsme ani velmi prudké výjezdy po úzkých trailech, kde naše rychlost často klesala pod 8 km/h. Utvrdili jsme se prakticky ve všem, co výrobce udává - tichý chod, vysoká účinnost, plynulé dávkování síly a v neposlední řadě také snadné ovládání.

Zdeněk Dokoupil na horském elektrokole Comp MTB 27.5 v Jizerských horách (zima 2014)

Také jsme si ověřili, že velký převodník (38 zubů) v kombinaci s pastorkem 11-32 zubů umožňuje "ušlapat" vysokou rychlost i v okamžiku, kdy pohon již nepomáhá. Není tak problém šlapat po rovině nebo z mírného kopce a přitom dosáhnout rychlosti 50 km/h. Toto považujeme jako velmi důležité pro jezdce, kteří na elektrokole vyrážejí na celodenní výlety.

Zdeněk Dokoupil na horském lektrokole Comp MTB 27.5 v Jizerských horách (zima 2014)

V terénu nás rozhodně potěšila výrobcem vyzdvihovaná výborná světelná výška. Ani jednou jsme v kamenitých a kořenových pasážích "nenarazili" spodní částí pohonu o překážku - není totiž čím, což je i dobře znát z výše uvedené fotografie.

Po našich zkušenostech s různými středovými pohony, které téměř ve všech případech používají jeden převodník, bylo nasnadě očekávat padání řetězu. O to větší bylo naše překvapení, když nám u pohonu Conti eBike System řetěz z převoníku nespadl ani jednou. Jak se to výrobci podařilo netušíme, ale fakt je ten, že řetěz z převodníku nepadá.

Zdeněk Dokoupil na horském elektrokole Comp MTB 27.5 v Jizerských horách (zima 2014)

Co bychom naopak uvítali, je možnost změny maximální rychlosti asistence ze stávajících 25 km/h například na 35 km/h. Je však zcela pochopitelné, že výrobce dodržuje normu EU, která toto podmiňuje, když má elektrokolo spadat do kategorie jjízdního kola. Nicméně mimo veřejné komunikace by například u delších rovných přejezdů, vyšší maximální rychlost asistence přišla vhod.

Elektrokola s pohonem Conti eBike System

Dovozce pro nadcházející sezónu připravuje ucelenou kolekci sportovních a horských elektrokol se středovým pohonem Conti eBike System. Můžeme se tedy těšit na horskou variantu 27.5", dále pak crossovou pánskou a crossovou dámskou v cenové relaci do 60 tisíc Kč. Předpokládaný termín je koncem února 2015.

Dovozce rovněž vychází vstříc "náročným" zákazníkům, kteří preferují vlastní komponentovou sestavu. V praxi to bude znamenat možnost osazení rámového setu s pohonem Conti eBike System komponety podle vlastního výběru. Otevírá se tak možnost sestavení velmi kvalitního elektrokola za výhodnou cenu v porovnání s konkurencí.

V tomto případě je "ve hře" také varianta dvou převodníků v kombinaci s přesmykačem, která se u středových pohonů běžně nevyskytuje a kterou podle dostupných informací v příštím roce bude nabízet "pouze" Yamaha.

Parametry pohonu Conti eBike System

  • typ pohonu: Pedelec (maximální rychlost asistence 25 km/h)
  • režimy asistence: 4 (možnost vypnutí)
  • rozměry pohonu: 205 x 115 x 130 mm
  • středová osa: ISIS
  • kliky: kované ze slitiny Alu (délka 175 mm)
  • hmotnost pohonu: 3.4 kg
  • výkon pohonu: 250W
  • kroutící moment pohonu: 40 Nm (maximální 50 Nm)
  • baterie do rámu: Li-Ion 36V/11.25 Ah (418 Wh)
  • hmotnost baterie: 3.09 kg

 Přednosti pohonu Conti eBike System

  • spolehlivost (špičkové komponenty a technologie)
  • vysoká učinnost
  • tichý chod bez vibrací
  • zachování obvyklé geometrie rámu
  • nízká hmotnost
  • snadné intuitivní ovládání
  • standardní rozteč pro převodník nebo řemenici
  • cenově dostupné náhradní díly (převodník, baterie, nabíječka)

Mohlo by vás zajímat

Testovací horské elektrokolo Comp MTB 27.5

22.11.2014


(Přečteno: 2711x  |  autor: Z.Dokoupil  |  zdroj: http://www.elektrobikes.cz  |  zpět )

Reklama
Elektrokolo - dopravní prostředek budoucnosti!

 

Novinky Rebel BikeNadpis hledání

Hledani patickaNadpis novinky

Ve spolupráci s časopisem Electric Bike Action CZ a Apache Bicycles jsme otestovali zcela nové trailové elektrokolo Apache Payat Comp 1.

více ]

Otestovali jsme extra silný pohon Bafang BBS-HD v kombinaci s baterií Apache Battery R7 614 Wh.

více ]

Sestavte si horské nebo sportovní elektrokolo Achilles s integrovaným středovým pohonem Bafang MaxDrive nebo Comp Drive Systems přesně podle vašich představ. Začněte vlastní barvou rámu, vyberte si léty prověřené komponenty a typ baterie s kapacitou přesně podle vašich požadavků.

více ]

Od středy 30.8. do pátku 1.9.2017 bude z důvodu účasti na cyklistickém veletrhu Eurobike 2017 ZAVŘENO. Děkujeme za pochopení.

více ]

Prohlédněte si nové video zaměřené na elektrifikovaná kola středovými pohony. Poznejte jak snadno jezdí do kopce, bez omezení z kopce, terénem nebo vodou.

více ]

Novinky paticka novinky emailem

zaregistrujte se pro zasílání novinek

rss 2.0
Nadpis RSS
Nadpis ČeMBA
trvalý odkaz ČeMBA
CeMBA paticka

  © 2001 - 2020 Rebelbike.com | Design arnemaDesign | Správa webu Rebel bike | Často kladené otázky (FAQ)

Rebelbike.com BBBparts.cz Detskevoziky.com Rohloff.cz Feltbikes.cz Singularbikes.cz Skladacikola.com
Najdete nás na Facebooku